Iasi

La IASI, incepand cu anul 2018, sunt organizate in premiera brevetele clasice ale ciclismului de anduranta sub coordonarea Reprezentantului National si a Randonneurs Romania si sub egida Audax Club Parisien.

Responsabil de activitatea privind organizarea brevetele din ciclismul de anduranta in zona delimitata pe harta Romaniei: Eugen Nicusor VLAD.

Activitatea de organizare a brevetelor este desfasurata in asociere cu Asociatia CLUB SPORTIV PICIU TEAM IASI.

Date de contact:

– telefon: 0741234038

– email: nicusor_piciu@yahoo.com

– website: www.randonneurs.ro/organizatori-iasi

– pagina pe FB: Piciu Team

Calendarul evenimentelor organizate in anul 2018

Urmatorul eveniment pe FB: Brevetul de 400 de km (26 mai 2018)

Inscriere: piciuteam@yahoo.com