Deva

La DEVA, primele brevete clasice ale ciclismului de anduranta au avut loc in anul 2015, iar, pana in 2016, activitatea de organizare a acestora a fost in responsabilitatea Asociatiei CLUB SPORTIV CORVINIA sub coordonarea Reprezentantului National si a Randonneurs Romania si sub egida Audax Club Parisien.

Dupa un an de pauza echipa din DEVA revine in randul organizatorilor de brevete.

Responsabil de activitatea privind organizarea brevetele din ciclismul de anduranta in zona delimitata pe harta Romaniei: Ionut Alexandru POPOVICI.

Date de contact:

– telefon: 0728242825

– email: popoviciionutalexandru@gmail.com

– website: www.randonneurs.ro/organizatori-deva

Calendarul evenimentelor organizate in anul 2018

Urmatorul eveniment pe FB: Brevetul de 200 de km (7 aprilie 2018)