Craiova

La CRAIOVA, primele brevete clasice ale ciclismului de anduranta au avut loc in anul 2015, iar, de atunci activitatea de organizare a acestora de catre CRAIOVA CYCLING TEAM sub coordonarea Reprezentantului National si a Randonneurs Romania si sub egida Audax Club Parisien a continuat an de an.

Responsabil de activitatea privind organizarea brevetele din ciclismul de anduranta in zona delimitata pe harta Romaniei: Cristian LEU.

Activitatea de organizare a brevetelor este desfasurata in asociere cu Asociatia CRAIOVA CYCLING TEAM.

Date de contact:

– telefon: 0773714702

– email: craiovacyclingteam@gmail.com

– website: www.randonneurs.ro/organizatori-craiova

– pagina pe FB: Craiova Cycling Team

Calendarul evenimentelor organizate in anul 2018

Urmatorul eveniment pe FB: Brevetul de 200 de km (12 mai 2018)

Inscriere: CraiovaCyclingTeam@gmail.com